iv

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna Wierchomla.

Odległość: 10 km, Czas dojazdu: ok. 15 min.

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna Wierchomla to 11 km tras zjazdowych, 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych. Znaleźć tu można trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, a także najdłuższą w Polsce oświetloną trasę zjazdową o łącznej długości 3 km, snow park i punkty gastronomiczne na stoku. Stacja jest również czynna latem. W okresie wakacyjnym do waszej dyspozycji oddajemy rowery, quady, paintball, downhill, 4xCross, nordic walking, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, liczne szlaki piesze i rowerowe oraz trasy biegowe.

Źródło i więcej informacji: www.wierchomla.com.pl

wier

iv

Stacja Narciarska Jaworzyna

Odległość: 37 km, Czas dojazdu: ok. 40 min.

Jaworzyna Krynicka to stacja narciarska zlokalizowana w południowej wschodniej części Małopolski w Beskidzie Sądeckim tuż przy Krynicy Zdrój. Największą zaletą tego ośrodka jest nowoczesna 6-osobowa kolej gondolowa prowadząca na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114m). Ponadto w centrum narciarskim znajduje się 8 innych wyciągów narciarskich. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8 km, które są stale ratrakowane. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności oraz śnieg przez 150 dni w roku czynią Jaworzynę Krynicką jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków narciarskich w Polsce.

jaworzyna

iv

Słowacja: Łomnica, Jamy i Skalnate Pleso

Odległość: 60 km, Czas dojazdu: ok. 60 min.

Tatrzańska Łomnica należy do najbardziej znanych centrów turystyki oraz sportów. Ten znany kurort klimatyczny leży u stóp drugiego co do wysokości szczytu Tatr – Łomnicy 2632 m.n.p.m. Budowa ośrodka rozpoczęła się tu w 1882 roku. Szybko powstawały kolejne pensjonaty, hotele, sanatoria, wszystko w otoczeniu starannie zaprojektowanych parków i terenów spacerowych. Tatrzańska Łomnica to dziś najpopularniejszy ośrodek turystyczny w słowackich Tatrach. W rejonie Łomnicy znajdują się dwa tereny narciarskie: Jamy i Skalnate Pleso (większe). Duża ilość wyciągów narciarskich oraz tras o różnych poziomach trudności dają doskonałe możliwości skorzystania z dobrodziejstw zimy i Tatr Wysokich każdemu turyście. W centrum znajduje się stacja kolejki linowej o długości 4100 nad Jezioro Skalnite oraz na Szczyt Łomnicki. Głównym terenem zjazdowym w rejonie Łomnicy jest stok, opadający na południowy wschód od Łomnickiej Przełęczy (2190 m). Drugi teren to Jamy, obok skoczni na zachód od Łomnicy, przy drodze do Smokowca. Stoją tu dwa krótsze wyciągi.

lomn

strbske_pleso_a4_web_03