RELAKS NA CAŁEGO!

Baseny i inne atrakcje

W okresie letnim nie lada atrakcją jest kąpielisko w Radwanowie, na terenie którego mieści się basen zewnętrzny z trzema torami do pływania (głębokość od 120-180 cm), dwie zjeżdżalnie, masaże wodne oraz inne atrakcje. Basen kryty również posiada 3 tory (głębokość do 150cm ), jackuzzi oraz saunę. Bogatą ofertę SPA, gabinetów masaży, odnowy biologicznej i wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne znaleźć można także w Krynicy Zdrój.

radwanów
Radwanow swimming area
ognisko
Songs, stories and… roasted delicacies!
Willa nad Popradem
Get inspired!

WODY
MINERALNE

Beskid Sądecki pod względem geologicznym należy do płaszczowiny  magurskiej. Osady płaszczowiny zbudowane są głównie z utworów formacji fliszowej utworzonej w Oceanie Tetydy od kredy po paleogen. Zostały one wynurzone i sfałdowane na przełomie paleogeonu i neogeonu. Wykształciły się wówczas dwie strefy tektoniczno-facjalne: krynicka i sądecka (leżąca bardziej na północ), budowa tektoniczna tej części ma charakter fałdowo  blokowy a ich wspólną cechą jest obecność systemu uskoków poprzecznych, które spowodowały rozbicie tych struktur na szereg bloków poprzesuwanych względem siebie. Ta budowa geologiczna ma ścisły związek z największym nagromadzeniem w Polsce naturalnych wypływów wód mineralnych w dolinie Popradu.

UZDROWISKO SZCZAWNICA

200 LAT TRADYCJI LECZNICZEJ

Usytuowanie Uzdrowiska w dolinie Grajcarka, prawobrzeżnego dopływu Dunajca pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim tworzy znakomity mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych.
Na terenie Uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu kwaśnych wód – szczaw, o walorach których pierwsze wzmianki pochodzą aż z XVI wieku. Po dziś dzień z ich leczniczych właściwości korzystają zarówno mieszkańcy jak i kuracjusze z niemalże całego świata.
Nieodłącznym elementem Uzdrowiska jest wspaniała Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe bogate w sole mineralne oraz liczne mikroelementy.
Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłych stanów zapalnych nosa i gardła, schorzeń aparatu głosowego; schorzeń alergicznych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej; schorzeń układu ruchu tj. chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, a także chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Źródło: Wikipedia

zszczawnica